Kategorie: Informace

Nejčastěji kladené otázky

FAQ a vysvětlivky.

Jak mám začít hrát?

Stačí napsat příspěvek kamkoliv do města. Nezapomeňte, že nemůžete přijet a rovnou se jít proměnit v lugaru (a jestli vaše přeměna ještě neproběhla, tak už vůbec ne). Vaše postava může brát Lugaron i jako obyčejné město, o kterém ví, že se tady lugaru shromažďují.

Jak proběhne moje první přeměna?

Doporučuje se, aby první přeměna na mostě proběhla v běhu. Rozeběhněte se proti mostu a na druhé straně už dopadnete na vlčí packy.
Pro každého je několik prvních přeměn (a to nejen na mostě) pocitově individuálních. Mohou na nějakou dobu nastat bolesti svalů nebo kostí, bolesti hlavy, závratě, ztráta orientace nebo dokonce ztráta sluchu či mdloby. Holt chvíli trvá, než si lidské tělo na vlčí zvykne. Někdo si zvyká rychleji a po pár přeměnách už může zvesela skákat hned po přeměně, jiní mohou takovými důsledky trpět i měsíce.

Ztrácí člověk při přeměně zpátky do lidského těla oblečení?

Ačkoli ve filmu ano, tak u nás ne. Oblečení vám zůstává stejné jako před přeměnou.

Můžu mít mazlíčka?

Ano. Ale pokud bydlíte na koleji nebo v hotelovém pokoji, jsou povoleni pouze drobní mazlíčci (křečci, rybičky, potkani apod.). Jestli však máte vlastní dům nebo byt, můžete si pořídit i psa nebo kočku.
Registraci mazlíčka si můžete vytvořit ZDE.

Jak je to v Lugaronu se zabíjením a násilím?

Nu, jak to říct. Pokud už vás nebaví za vaši postavu hrát a máte s někým dohodnuto, že vás zabije, stačí mi to jen oznámit a domluvíme se. Samozřejmě - zabití není jediný způsob opuštění hry (můžete odjet z města nebo spáchat sebevraždu...no, dobře. Je to prostě na vás). Taky jde to, že pokud chcete na postavu spáchat atentát, můžete mi napsat a dohodneme se. Každopádně toho nezneužívejte.
To ale neznamená, že se budete všichni zabíjet navzájem a uprostřed náměstí plného lidí! Měla bych o tom vědět a zkuste to udělat rádoby nenápadně, jinak vás postihne trest. Vše je na domluvě!
Co se násilí týče, tak pokud tu nebudou pobíhat gangy s basebalkama a do všeho a všech mlátit, nevadí mi to. Taky chápu, že pokud se založí smečky (a nejen to), můžou mít mezi sebou nějaké nevyřízené účty a přiznejme si...přeci jen jsme napůl vlci. Přehnaně časté násilí bude ale trestáno.

Můžou tu mít postavy sex?

Sex k životu patří a stejně jako zabíjení nebo násilí to byl (a je) důvod, proč je Lugaron od patnácti let. Pokud nebude sex vaší jedinou prioritou tady, nevadí mi to. Nezapomeňte, že sex můžete mít jen v místnostech vyznačené tímto symbolem.

Můžu mít více postav?

Ano. Čas od času založíme konkurz o druhé herní charaktery, kam se můžete zapsat a my vás buď schválíme nebo ne. To záleží na tom, jestli:
a) píšete na dobré úrovni (bez velkých gramatických chyb)
b) se držíte charakteru své postavy a nedopouštíte se žádných hracích chyb (metagaming, powergaming apod. - viz pravidla)
c) jste aktivní. Ať už v psaní nebo vyplňování akcí či účastí na questech.
d) se vyznáte v pravidlech a historii Lugaronu a znáte pointu hry.
e) máte morálku na 100% (tedy s vámi nejsou žádné problémy, BANy atd.)

Na schválení druhého (nebo dalšího) charakteru můžete čekat klidně několik dnů nebo týdnů.

Kde koupím magický předmět?

Amulety, přívěsky, šperky a některé lektvary nebo přísady se nikde koupit nedají, musíte je dostat. Největší šanci na získání něčeho z magických předmětů (lektvary, přísady, doplňky) máte při účasti na questech. Také vás může potkat osud, který se často zapojuje do hry.
Pokud se jedná o amulety, přívěsky a šperky, tak ty dostáváte podle aktivity a toho, jak hrajete (jestli neporušujete pravidla nebo pravidla psaní RPG). Jen málokdy se stává, že dva hráči mají stejný přívěsek (například), protože jsou stejně rozdílné jako postavy. Admini si vaší snahy všimnou, nebojte se.

Vypil jsem lektvar nebo snědl doplněk. Jak to poznáte?

Nemůžeme hlídat všechno a všechny. Jestli vypijete, sníte nebo použijete cokoli magického, napište to do této neherní knihy.

Působí na lugaru drogy nebo alkohol?

Samozřejmě. Alkohol nebo jakékoli jiné látky působí na lugaru úplně stejně jako na normální lidi, protože jsou normální lidi.

Chci uspořádat akci. Můžu?

Stačí napsat adminovi. Můžeš osudovat jak rychloquest, tak i herní nebo neherní akci. Vše je na domluvě.

Co je to magické místo?

Magické místo se vyskytuje jak ve vlčí, tak v lidské zóně. V lidské ale mnohem častěji, protože vlčí zóna je jedno takové celé magické místo. Ve městě se může vyskytovat jako část, kterou vidí jenom lugaru. V popisku místa je vždy zmíněno, jestli se zde můžou lugaru měnit i do vlčí podoby, či nikoli.
Mimoto na každém magickém místě můžeme nalézat různé předměty a potkávat různé bytosti, které jinde nenajdeme. Nejčastěji se magické místo využívá k tréninku magií a přeměn. Také se říká, že na tomto území dokážete lépe přemýšlet a sbírat více vědomostí.
Kvůli tomuto s sem sjíždějí lugaru - nikde jinde na světě magická místa vyhrazená pro lugaronce neexistují.

print Formát pro tisk